Tygodniowa prognoza pogody: Chwilowe ocieplenie, a później powiew zimy.

Tygodniowa prognoza pogody: Chwilowe ocieplenie, a później powiew zimy.

24 listopada 2019 0 przez Paweł Reducha

W ostatnich dniach pojawił się całodobowy mróz, a średnie dobowe temperatury spadły poniżej zera. Oznacza to, że nastała termiczna zima. W najbliższym czasie czekać nas będzie chwilowe ocieplenie, które długo nie potrwa, ponieważ w przyszły weekend powróci termiczna zima.

Nadchodzące dni będą ciepłe, lecz miną pod znakiem “zgnilizny”. Niemalże codziennie dominować będzie zachmurzenie całkowite, do którego mogą dołączyć niewielkie opady mżawki. Jednym słowem pogoda będzie depresyjna i na jednej kawie z pewnością się nie skończy.

Początek nowego tygodnia rozpoczniemy drogową ślizgawicą. Nocą z niedzieli na poniedziałek na południu oraz lokalnie na zachodzie województwa mogą pojawić się opady marznące, oraz lokalnie opady deszczu ze śniegiem. Na drogach i chodnikach może być ślisko. Opady wystąpią przy temperaturze zera oraz -1 st.C. Jeśli wybieracie się w trasę, zachowajcie szczególną ostrożność.

Pierwsza połowa nowego tygodnia przyniesie nam mnóstwo chmur oraz stopniowy wzrost temperatury. W poniedziałek i wtorek termometry wskażą 3 st.C, w środę 5 st.C a w czwartek 7 st.C. Najcieplej będzie w piątek kiedy to na termometrach ujrzymy 8 st.C. W tym dniu pojawi się sporo rozpogodzeń dlatego, temperatura odczuwalna będzie mogła być nieco wyższa niż ta widoczna na termometrach.

W weekend czekać nas będzie powrót do termicznej zimy. Ponownie mogą pojawić się opady marznącego deszczu, ale i również jest szansa na opady śniegu, które lokalnie w mniejszym stopniu zdołają zabielić krajobrazy. Temperatura w ciągu dnia w sobotę wyniesie 2 st.C a w niedzielę zero. Nocą z soboty na niedzielę na obszarze całego województwa pojawi się 2-stopniowy mróz oraz drobne opady śniegu.

Podsumowując, kres ciepłej aury zdecydowanie dobiegł już końca. W dalekich prognozach widoczne są całodobowe mrozy oraz opady śniegu dlatego radzimy zmienić opony na zimowe, ponieważ to już ostatni dzwonek.