Kiedy ściśnie mróz i spadnie śnieg ? Wy pytacie, my odpowiadamy.

Wielu miłośników zimy z niecierpliwością spogląda w prognozy i oczekuje na opady śniegu oraz mróz. Czy w najbliższych dniach oraz tygodniach jest nadzieja na powiew zimy ? Sprawdźmy.

W ostatnich dniach oraz tygodniach aura z pewnością zadowala tak zwanych “ciepłolubów”. “Zimnoluby” są w tym momencie pokrzywdzeni, ponieważ ciepła aura trwa praktycznie nieustanie od kilku dobrych tygodni.

W nadchodzący weekend to się jednak zmieni, bo zawita do nas przedzimie. Za przedzimie przyjmuje się okres, w którym średnie dobowe temperatury wahają się pomiędzy 5 a 0 st.C. I tak właśnie będzie.

W weekend przedzimie

Najbliższy weekend przyniesie nocne spadki temperatur do -3 st.C a w ciągu dnia zwłaszcza w sobotę na wschodzie województwa pojawi się delikatny całodobowy mróz. Na krańcach południowo-wschodnich możliwy jest również niewielki symboliczny opad śniegu. Szanse na opad wynoszą 40%. Opady jeśli wystąpią, nie będą wielkie. Tak więc na zabielenie krajobrazów nie ma co liczyć. Jeśli jesteście miłośnikami zimy musi was to zadowolić, ponieważ od niedzieli nastąpi ocieplenie…

Co dalej ?

W dalszej perspektywie czasu powiewu zimy wciąż nie widać. Od niedzieli aż do 1 grudnia temperatury będą oscylować na poziomie 5-10 st.C. Od 1 do 6 grudnia powrócą nocne przymrozki, a w ciągu dnia słupki rtęci będą oscylowały w granicach 0-5 st.C. Prognozy na pierwsze dni grudnia są bardzo rozbieżne. Dlatego mogą ulec one sporym zmianom.

Nie mniej jednak zima co najmniej do 6 grudnia z pewnością nam nie grozi…

1 thought on “Kiedy ściśnie mróz i spadnie śnieg ? Wy pytacie, my odpowiadamy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *