Weekendowa prognoza pogody: Ciepło nie daje za wygraną. Anomalia wciąż wysoka.

Mimo że w kalendarzu już połowa listopada to ciepło ani na moment nie zamierza odpuścić. Po ciepłym tygodniu czeka na ciepły weekend, który przyniesie nawet 16 °C.

W najbliższych dniach będzie ciepło, ale pochmurno. Dominować będzie zachmurzenie duże oraz całkowite. Na dużo chwil ze słońcem możemy liczyć jedynie w sobotę oraz częściowo w niedzielę

Piątek przyniesie nam mnóstwo chmur zwłaszcza w północnej oraz centralnej części województwa. Tam przez cały dzień przeważać będzie pochmurna aura. Nieco inaczej będzie na południu, gdzie w godzinach popołudniowych z południa w kierunku północnym będzie wędrować strefa rozpogodzeń. Termometry wskażą od 12°C na południowym zachodzie do 11°C na pozostałym obszarze.

Wiatr słaby z kierunków południowo-wschodnich w porywach do 25 km/h. Ciśnienie stabilne i w południe na barometrach w Lublinie wyniesie 1016 hPa

Sobota minie pod znakiem pogodnego nieba. Królować będzie słoneczna aura. Lokalnie możliwy jest również błękit nieba. Na termometrach wysokie jak na listopad wartości. Słupki rtęci w południe wskażą od 16°C w rejonie Ryk do 13°C na ścianie wschodniej. Nieco może dokuczać nam silniejszy wiatr. Porywy mogą osiągać prędkość 40 km/h.

Niedziela już nieco chłodniejsza, lecz wciąż będzie ciepło. Pojawi się więcej chmur zwłaszcza na wschodzie, gdzie może wystąpić zachmurzenie całkowite. Nad resztą województwa pogodnie a termometry wskażą od 11°C na zachodzie do 12°C na wschodzie. Wiatr z kierunków południowo-wschodnich. W porywach jego prędkość może wzrosnąć do 30 km/h. Ciśnienie nadal wysokie i w południe na barometrach wyniesie 1017 hPa

Anomalia temperatury będzie wciąż bardzo wysoka. W sobotę wyniesie ona +9°C. Oznacza to, że będzie o 9 stopni cieplej, niż powinno być zwykle o tej porze roku.

Co czeka nas w przyszłym tygodniu ? Odpowiedź na to pytanie znajdzie się w tygodniowej prognozie pogody, która pojawi się już w najbliższą niedzielę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *