Tygodniowa prognoza pogody: Mocne uderzenie ciepła. Anomalia będzie bardzo wysoka

Tygodniowa prognoza pogody: Mocne uderzenie ciepła. Anomalia będzie bardzo wysoka

10 listopada 2019 0 przez Paweł Reducha

W nadchodzącym tygodniu czeka nas mocne uderzenie ciepła, a mapy z anomalią temperatury rozgrzeją się do czerwoności. W najbliższych dniach oprócz wysokiej temperatury zdarzą się dni z przelotnymi opadami deszczu oraz pochmurną aurą. Na szczęście słońca nie zabraknie. Sprawdźmy szczegóły.

Początek nowego tygodnia rozpoczniemy kontynuacją chłodnej aury. W poniedziałek 11 listopada na przeważającym obszarze województwa wystąpi zachmurzenie duże lokalnie całkowite z przelotnymi opadami deszczu. Słupki rtęci w najcieplejszym momencie dnia wskażą 7°C.

Poprawa pogody nadejdzie we wtorek. Wystąpi więcej rozpogodzeń, padać nie będzie, a termometry wskażą 12°C. Większe ocieplenie spodziewane jest w połowie tygodnia, kiedy to słupki rtęci w cieniu wskażą 15°C. Niestety pojawi się więcej chmur, z których przelotnie popada deszcz.

Ciepło uderzy w weekend.

Uderzenie ciepła oraz duża ilość rozpogodzeń pojawi się w nadchodzący weekend. W sobotę oraz niedzielę jak wskazują najświeższe prognozy, na obszarze całego województwa wystąpi zachmurzenie małe, a na termometrach zobaczymy nawet 16-17°C !

Prognozowana dobowa anomalia temperatury na sobotę 16.11.2019. Dane: Meteomodel.pl

Anomalia temperatury będzie bardzo wysoka i wzrośnie nawet do +10°C. Oznacza to, że będzie o dziesięć stopni cieplej, niż zwykle powinno być o tej porze roku. Tak wysoka anomalia temperatury będzie towarzyszyć nam od środy aż do niedzieli

A co dalej ? O tym niebawem.