Tygodniowa prognoza pogody: Ciepło z opadami deszczu. Miejscami spadnie 40 l wody.

W pierwszym tygodniu listopada należy spodziewać się ciepłej, ale za to deszczowej aury. W najbliższych dniach spadnie 40 l wody. Pojawią się również przymrozki

Nadchodzący tydzień zapowiada się ciepło. Temperatura będzie oscylowała w granicach 10 st.C. oraz wystąpią opady deszczu, których wciąż brakuje. W ciągu najbliższych 7 dni całkowita suma opadu może wynieść 40 l wody na każdy metr kwadratowy. W niedzielę na północy może spaść także śnieg.

Pierwszy tydzień listopada rozpoczniemy bardzo ciepło. Słupki rtęci w poniedziałek wskażą nawet 16 kresek powyżej zera. Pogoda pomimo ciepła będzie kapryśna, ponieważ dominować będzie zachmurzenie duże z przelotnymi opadami deszczu, a wiatr w porywach osiągnie prędkość 50 km/h. W godzinach wieczornych z południa w kierunku północnym przemieszczać się będzie strefa opadów.

Następne dni będą już nieco chłodniejsze, ale wciąż ciepłe z temperaturą oscylującą w granicach 10 st.C.

Nocą z wtorku na środę prognozowana jest 2 strefa opadów deszczu, która podobnie jak w poniedziałek będzie wędrować z południa na północ.

W czwartek oraz piątek w godzinach porannych z powodu możliwości wystąpienia nocnych rozpogodzeń temperatura może spaść do 2 st.C. Lokalnie niewykluczone więc będą przymrozki oraz spadki temperatury na poziomie -3 st.C.

Piątek oraz sobota zapowiada się depresyjnie. Dominować będzie zachmurzenie całkowite oraz niewykluczone będą mgły. Temperatura maksymalna w czwartek wyniesie 10 st.C a w sobotę 7 st.C.

W niedzielę od godzin wczesno-porannych spodziewana jest 3 strefa opadów, która ponownie będzie przemieszczać się z południa na północ. Temperatura w najcieplejszym momencie dnia wyniesie 6 st.C a na obszarze całego województwa pojawią się opady deszczu o natężeniu umiarkowanym oraz miejscami silnym.

Lokalnie na krańcach północnych województwa będzie mógł spaść deszcz ze śniegiem oraz sam śnieg, który na kilka minut zabieli krajobrazy. Szansa na opad śniegu z uwagi na dużą rozbieżność prognoz wynosi 40%.

Prognozowana suma opadu deszczu (04-10.11.2019)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *