Nadciąga Polska złota jesień! Termometry wkrótce przekroczą 20°C

Nadciąga Polska złota jesień! Termometry wkrótce przekroczą 20°C

6 października 2019 0 przez Patryk Jurkowski

Tęsknisz za krótkim rękawkiem i pełnią słońca ? Sprawdźmy za tym, co przyniesie nam październik.

W pogodzie jesień

Wraz z początkiem października, pogoda dała mocno do przypomnienia, że mamy jesień. Bez wątpienia, wielkimi krokami zbliża się najmniej lubiana przez wiele osób pora roku, jaką jest zima. Temperatury za dnia nie chętnie chcą przekraczać 10°C, często jest ponuro, deszczowo a z drzew coraz śmielej odrywają się liście.

Dodatkowo zimne noce, podczas których słupki rtęci spadają poniżej zera. Tak i było dzisiejszej nocy, gdzie najzimniej było w Suwałkach. Tam termometry wskazały -2,5 stopnia mrozu.


meteoprognoza.pl
@meteoprognoza

Taka sytuacja potrwa jeszcze 3 doby, gdzie przymrozki przy gruncie i na dwóch metrach będą się pojawiać szczególnie we wschodniej Polsce.

Lato w październiku?

Najświeższe prognozy pogody nie zostawiają złudzeń. Pod koniec tego tygodnia zaczniemy dostawać się pod ośrodek wysokiego ciśnienia, który zagości się u naszych południowych sąsiadów, dając nam bardzo dużo słońca i bardzo przyjemne temperatury.

https://meteomodel.pl/gfs-para-eu/MSLP/126

To właśnie ten wyż sprawi, że w okolicy 12 października popłynie do nas bardzo ciepłe powietrze. Rozgrzeje ono termometry do ponad 20 stopni. W połowie miesiąca w kraju ma być od 17 st. C w Suwałkach do nawet 25 st. C we Wrocławiu. Co najważniejsze przede wszystkim, czeka nas duża ilość słońca.

Na Lubelszczyźnie nie będzie gorzej. Przez kilka dni termometry będą wskazywać 20-22 st.C. Deszcz nie spadnie, ponieważ będzie wyżowo

https://meteomodel.pl/gfs-para/T2M/180

Fala ciepła na tę chwilę ma potrwać co najmniej do 16 października, dalsze prognozy ze względu na termin duży, są obarczone dużym błędem.