Prognoza pogody na czwartek: Pochmurno oraz deszczowo

Prognoza pogody na czwartek: Pochmurno oraz deszczowo

25 września 2019 0 przez Paweł Reducha

Okres pogodnej aury mamy już za sobą. Czwartek na terenie całego województwa przyniesie mnóstwo chmur oraz deszcz. Spadnie łącznie 12 mm wody. Nocami przymrozki nam już nie zagrażają.

Nadchodząca noc zapowiada się ciepło. Termometry wszędzie wskażą 13 kresek powyżej zera. Dominować będzie zachmurzenie całkowite oraz opady, które wystąpią w centrum oraz wschodzie. Spadnie od 3 mm do 7 mm wody na każdy metr kwadratowy.

W dzień kontynuacja pochmurnej oraz deszczowej aury. Na obszarze całego województwa należy liczyć się z zachmurzeniem całkowitym oraz przelotnymi opadami deszczu. W godzinach wieczornych od zachodu w kierunku wschodnim będzie przemieszczać się strefa rozpogodzeń.

Termometry w najcieplejszym momencie dnia wskażą od 12 st.C na północy do 17 st.C na krańcach południowych. Ciśnienie zacznie rosnąć. W południe na barometrach wyniesie 1010 hPa. Wiatr będzie słaby z kierunków zachodnich w porywach do 36 km/h. Suma opadu wyniesie 5 mm. Łącznie w ciągu doby spadnie do 7 mm na południu przez 9 mm w centrum do 11 lokalnie 13 mm na północny.