Tygodniowa prognoza pogody: Będzie ciepło, ale chmur nie zabraknie.

Tygodniowa prognoza pogody: Będzie ciepło, ale chmur nie zabraknie.

22 września 2019 0 przez Paweł Reducha

Ostatnie dni przypomniały nam o jesieni. Za oknem pojawiła się jesienna szaruga, silnie wiało oraz wystąpiły pierwsze przymrozki. Na szczęście jest to już przeszłość, która odchodzi w niepamięć… Co czeka nas w nachodzącym tygodniu ? Sprawdźmy szczegóły.

Choć jutro, czyli 23 września wkraczamy w kalendarzową jesień, to aura wcale jej nam nie będzie przypominała. Śmiało można powiedzieć, że będziemy delikatnie rozpieszczani. Co prawda w najbliższych dniach dominować będzie zachmurzenie, ale za to zrobi się naprawdę ciepło. Termometry między innymi w środę oraz czwartek wskażą 17 st.C.

Początek nowego tygodnia rozpoczniemy z tak zwanym stratusem. Padać nie powinno, ale na przeważającym obszarze województwa może wystąpić zachmurzenie całkowite, które może spowolnić wzrost temperatury. Mimo pochmurnego nieba powinno być ciepło. Termometry w najcieplejszym momencie dni wskażą 15 kresek powyżej zera.

We wtorek czeka nas poprawa pogody. Temperatura co prawda nie wzroście, ale wyjrzy słońce. Nie wykluczamy, że nad naszymi głowami pojawi się czysty błękit nieba.

W środę oraz czwartek nastąpi wzrost temperatury, ale co za tym idzie zachmurzenia. Termometry wskażą 17 st.C. W zamian lokalnie wystąpi zachmurzenie całkowite oraz przelotne niewielkie opady deszczu.

Weekend bez znaczącej poprawy pogody. W piątek oraz sobotę ochłodzi się do 13 st.C oraz przelotnie popada. W ciągu dnia dominować będzie zachmurzenie całkowite.

Delikatna poprawa pogody nadejdzie w ostatni dzień tygodnia. Wystąpią opady deszczu, ale temperatura wzrośnie do 16 st.C.

Noce będą ciepłe z temperaturą minimalną od 6 st.C do 13 st.C. Najzimniejsza noc może pojawić się w sobotę. Wtedy na terenie całego województwa spodziewane są spadki temperatury do 5 st.C. Przy wystąpieniu rozpogodzeń lokalnie spadki temperatury mogą być znacznie niższe niż jest to prognozowane.