Weekendowa prognoza pogody: Pochmurna sobota, słoneczna niedziela.

Weekendowa prognoza pogody: Pochmurna sobota, słoneczna niedziela.

20 września 2019 0 przez Paweł Reducha

#Noc 20/21.09.2019

Nadchodząca noc zapowiada się spokojnie. Wiatr powinien ustać, a temperatura mocno spadnie. Słupki rtęci wskażą od 4 st.C na południowym wschodzie do 8 st.C na północnym zachodzie. Od północnego zachodu w głąb województwa zacznie wkraczać zachmurzenie piętra niskiego. W strefie rozpogodzeń możliwe są lokalne spadki temperatury poniżej 3 st.C.

#Sobota

Jutro czeka nas jesienna szaruga. Dominować będzie całkowite zachmurzenie piętra niskiego zwanym stratusem, które skutecznie zahamuje wzrost temperatury. Termometry wskażą 11 st.C na terenie całego województwa. Lokalnie mogą wystąpić przelotne opadu deszczu. Zachmurzenie ustąpi dopiero w godzinach wieczornych. Wiatr słaby, momentami silny z kierunków północno zachodnich w porywach do 40 km/h. Ciśnienie w południe na barometrach w lublinie wyniesie 1024 hPa.

#Noc 21/22.09.2019

Nocą zachmurzenie ustąpi. Na obszarze całego województwa niebo będzie całkowicie wole od chmur, a termometry wskażą od 7 st.C na północnym wschodzie do 9 st.C na pozostałym obszarze. Lokalnie spadki temperatury mogą być nieco niższe.

#Niedziela

Ostatni dzień tygodnia nas rozpieści i pogoda z pewnością zachęci do spacerów, bo czeka nas Polska złota jesień. Na obszarze całego województwa niebo będzie całkowicie wolne od chmur i zrobi się ciepło. Termometry wskażą od 18 st.C na północy do 19 st.C na pozostałym obszarze. Wiatr będzie słaby z kierunków zachodnich w porywach do 30 km/h. Ciśnienie zacznie spadać i w południe na barometrach w Lublinie wyniesie 1021 hPa.

W niedziele na północnym wschodzie nie można wykluczyć stratusa. Jego prawdopodobieństwo wystąpienia jest niskie, ale jeśli się pojawi, to niestety niebo będzie całkowicie zasnute chmurami oraz zahamuje wzrost temperatury. Miejmy nadzieje, że ten scenariusz się nie sprawdzi.

A co czeka nas w przyszłym tygodniu ? Odpowiedz na to pytanie uzyskacie w Tygodniowej prognozie pogody, która ukarze się w najbliższą niedzielę.